Відділення нейрохiрургii хребта та спинного мозку обласної лікарні ім. І.І. Мечникова є основною базою кафедри нервових хвороб та нейрохірургії Дніпропетровської медичної академії (зав. кафедри – заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України, д.м.н., професор Л.А. ДЗЯК).
Чому наше відділення?
Кожен рік у відділенні проходять лікування понад 750 хворих з тяжким діагнозами. 99,9% наших пацієнтів виписуються із значними покращеннями.
Оперативні втручання виконуються з використанням передових технологій. Так, нами впроваджені методики переднього ретроперитонеального доступу, нейротоміі периферичних нервів з електростимуляцією та мікрохірургічної техніки та графтов, метод нейротоміі серединного і ліктьового нерва з електростимуляцією променевого нерва при спастичній кисті та метод електростимуляції плечового сплетіння при травмі.
Виконуються оперативні втручання з постановки транспедикулярних стабiлiзуючих систем рiзних фiрм: "DIAM", "Медтронiк", "Страйкер", "Бейсiс", "Легасi" що дозволило скоротити терміни госпіталізації на 2-3 дні, тимчасової непрацездатності на 1-2 місяці.
Проводиться методика переднього ретроперитонеального доступу до нижньопоясничного відділу хребта при нестабільності хребетно-рухового сегмента, рецидивах грижі міжхребцевого диска, і раніше перенесених оперативних втручаннях на хребті, методика пункційної вертебропластики у хворих з травматичними і патологічними переломами тіл хребців (остеопороз, пухлини). Це дозволило скоротити терміни госпіталізації у відділенні до 3-х днів.
Кадровий потенціал
У відділенні працюють доктори та кандидати медичних наук, лікарі вищої кваліфікаційної категорії. Всі спеціалісти пройшли стажування у провідних клініках Англії, Чехії, Icпанii,Булорусії та Росії.
Величезний досвід, відповідна підготовка медичного персоналу та високоякісне обладнання дозволяють нам досягати високих результатів лікування, на рівні провідних світових та європейських нейрохірургічних клінік.
Оперативні втручання:
- злоякісні новоутворення з ураженням хребта, спинного мозку і нервів;
- доброякісні новоутворення з ураженням хребта, спинного мозку і нервів;
- запальні захворювання хребта, спинного мозку і нервів;
- вроджені аномалії хребта, спинного мозку;
- невралгія трійчастого нерва;
- захворювання міжхребцевих дисків, нестабільність хребетно-рухового сегменту;
- стенози хребетного каналу;
- перелом, переломо-вивих хребта з пошкодженням спинного мозку;
- травма периферичних нервів;
- віддалені наслідки травми хребта, спинного мозку, нервів.